Školní výlet do Prahy

Náhled obrázku

10. 6. 2010 Sivická škola navštívila nejkrásnější místa v Praze...

Letní počasí nás provázelo po celý den při návštěvě Prahy. Mnoho kilometrů jsme nachodili, aby jsme poznali ty nejznámější místa. Celý den by nám ale nestačil, Praha je krásná a kamkoliv jsme se podívali, bylo co obdivovat.
A tak jsme začali návštěvou Vyšehradu s krásnou vyhlídkou. Prošli jsme známý hřbitov slavných a vydali se metrem na Václavské náměstí. Posvačili a vyřádili se na dětském hřišti, milou pozorností byla návštěva u pana faráře Jiljího. Shlédli jsme Betlémskou kapli, navštívili muzeum voskových figurín, na Staroměstském náměstí nestihli orloj a pokračovali cestou přes stále obdivovaný Karlův most. Cestou kolem Čertovky jsme konečně narazili na zmrzlinu a studené pivo. Po krátké přestávce jsme lanovkou vyjeli na Petřín. Únava přicházela a nikomu se šlapat na rozhlednu nechtělo. Děti však zlákalo zarcadlové bludiště. Cestou z Petřína nás osvěžila studánka a posledním zastavením byl Pražský hrad a Chrám sv. Víta.
I přes náročné počasí, trasu, odřené a spálené nohy, žízeň a nenadálých příhod všichni statečně došli do cíle a spokojeně odjeli do Sivic.

http://www.youtube.com/watch?v=2TkXTsCI8xk